~ Ф Е Н ~ Форуми ~ Ф Е Н ~
Дискусионен форум и ½

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Картинки, Галерия

Биографични филми

Създайте нова тема   Напишете отговор    ~ Ф Е Н ~ Форуми -> Видео ~> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Hard_life®
Тя идва и води Ада след себе си!

Местожителство: Over the hills and far away...

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2008 1:04 am    Заглавие: Биографични филми Отговорете с цитат

Чудно как не съм се сетила да пусна тема за един от най любимите ми жанрове. Обожавам биографични филми, особено на разни велики личности, обичам да гледам как е протекъл животът им, какви решения са взели, начинът им на мислене, въобще видя ли такъв филм веднага го тегля. За съжаление не се намират лесно тъй като не всеки сайт брои сред жанровете си и биографичния. В IMDb ми е най-лесно да разглеждам и въпреки това пак е трудно да срещнеш хубав филм.
Един от любимите ми e "The Mystery of Natalie Wood", който както се разбира от заглавието е филм за актрисата Натали Ууд, която след Одри Хепбърн ми е една от любимите old, but gold актриси, както се вика. Много мога да говоря, както знаете големи ШарШаФи изписвам за филми, но ще се сдържа този път. Very Happy

Та, харесвате ли такива филми и кои са ви любими.
Изгарям от желание просто да обменя с някой информация относно този жанр, искам да гледам биографичен филм скоро време. Wekee

"И искам щедро, волно да отдавам, това що в мен гори, трепти и пее. Че мойта младост, огнено пламтяща, и моята душа на чучулига, и моето сърце животрептящо - като вихрушка над света ме вдигат."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
AbyssLord®
Каишков

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2008 3:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи кой пише биографиите, но да - харесвам такива филми.
Извън Top 50 Biography на IMDb се сещам за няколко много добри заглавия:

Immortal Beloved - Бетховен
The Aviator - Хауърд Хюс
The Queen - Кралица Елизабет II
Michael Collins - Майкъл Колинс

П.П. Тц тц, как забравих And Starring Pancho Villa as Himself с Бандерас. Сцената с курвите кърти мивки Very Happy

П.П.П. Са се сетих и за Bonanno: A Godfather's Story - много готин филм за Джо Бонано и романтичните години на мафията.
Пък покрай него и за Gotti Guns
Големи филми.
Crystal Maiden

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2008 7:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм сигурна, че влиза в категорията биографичен филм, но аз много харесвам The Tudors [клик хиър]. Йей, на 30-ти излиза 1 епизод от втори сезон! Very Happy
Става въпрос за живота (и по-скоро младостта) на крал Хенри VIII. Не съм детайлно запозната с неговата история и затова не мога да кажа доколко сериалът е исторически достоверен.

Всъщност не знам доколко биографичните филми са достоверни? Може ли да им се вярва напълно? Unsure

The Messenger: The Story of Joan of Arc, както и Elizabeth също ми бяха харесали страшно много. Изобщо си падам по разни средновековно-исторически филми. Hmm Lol

Каишков

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2008 9:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tanparmaiel® написа:
Не съм детайлно запозната с неговата история и затова не мога да кажа доколко сериалът е исторически достоверен.

Six wives of Henry VIII
Има го в www.kolibka.com и горе-долу става за информация. Ако те интересува де. Пък отделно е много приятен и за гледане Very Happy
"Честните сини очи" на ФЕН

МнениеПуснато на: Съб Мар 29, 2008 12:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Наскоро се сетих за Ray - много ми хареса този филм за Рей Чарлз.

Все още не съм гледал за друг известен американски музикант. Но скоро...
Върнете се в началото
BloodAti666
Затвърден форумджия
Затвърден форумджия

МнениеПуснато на: Съб Мар 29, 2008 12:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Walk The Line е добър, изгледай го! Happy

The Doors е моя личен фаворит, не знам как не сте го споменали до сега... Hmm

Immortal Beloved също много искам да го гледам заради Oldman и в най-скоро време ще го направя. Happy

Goya's Ghosts не беше лош, но не съм сигурен до каква степен е точен.

Goodfellas също е много добър, предполагам и той може да мине за биографичен, предвид това, че разказваха историята на един действително съществувал гангстер от малък.

Bugsy също беше страхотен филм.

Raging Bull - НЕВЕРОЯТЕН! Не знам как никой не го е споменал до сега. Всъщност той ми е по-любим от The Doors. Все пак Де Ниро + Скорсезе = ШЕДЬОВЪР! Happy

Е, за сега това от мен. Ако се сетя още ще драсна още едно мнение. Happy
hbirli®

МнениеПуснато на: Съб Мар 29, 2008 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък пак засякох то TV1000 един друг любим мой биографичен филм (пак за музикант) - De-lovely. Писал съм за този филм и за саундтрака към него - все пак Коул Портър е страхотен композитор.

В тази връзка се сетих и за още един филм, който не можах да изгледам целия, чъпреки че го даваха по някоя от телевизиите - Beyond The Sea за Bobby Darin.

Явно имам афинитет към музикалните биографии. Wekee
Върнете се в началото
AbyssLord®
Каишков

МнениеПуснато на: Нед Мар 30, 2008 3:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз си мислех за The Doors, но по някакви причини в IMDb не смятат, че е биографичен. Склонен съм донякъде да се съглася, понеже за живота на Морисън или на другите почти нищо не става ясно.
Тя идва и води Ада след себе си!

Местожителство: Over the hills and far away...

МнениеПуснато на: Нед Мар 30, 2008 9:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

The Doors също е много хубав, да, но аз наблягам над актьорските биографии. Wekee
А "Walk The Line" също беше много добре направен, хареса ми, бих го изгледала пак някой път.
Аз "Into the wild" харесах много, не знам доколко се смята за биографичен, щото аз такива, които са за животите на...хора, които не са известни, нали да не кажа обикновени, че е обидно ги имам по-скоро за любопитни, а не за биографични, но все пак да спомена.
Сега от IMDb се сетих и за "Cinderella Man", "The Pianist" и " Bonnie and Clyde", които също ми харесаха.
Също се сетих и за "Норма Джийн и Мерелин" за живота на Мерелин Монро, той беше страхотен филм.
A също и "Авиаторът", беше уникален филм, Кейт Бланеш невероятно изигра Ева Гарднър, точно като нея беше. Просто много добър филм, от тогава много харесвам Леонардо Ди Каприо.

"И искам щедро, волно да отдавам, това що в мен гори, трепти и пее. Че мойта младост, огнено пламтяща, и моята душа на чучулига, и моето сърце животрептящо - като вихрушка над света ме вдигат."
Върнете се в началото
hbirli®

МнениеПуснато на: Пон Мар 31, 2008 10:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

SVETECA85 написа:
La Vie En Rose
Животът В Розово

Режисьор Оливие Даан
Времетраене 134 мин.
В ролите Марион Котияр, Силви Тестю, Паскал Грегори,
Еманюел Сение, Жан-Пол Рув, Жерар Депардийо, Катрин Алегре
Държава Франция, Великобритания, Република
Година 2007
Жанрове Мюзикъл, Биографичен, Драма

Филмът е много добър!
Не мога да кажа че се отличава сериозно от
останалите биографични истории за велики музиканти,
като "Рей" и "Walk the line" (но пък те са си добри филми!), освен по един параграф - Марион Котияр!
Тази жена ме разби! Още от сега предвиждам номинация за Оскар!
Изпълнението и беше перфектно! Беше толкова
истинско, че направо ме побиха тръпки! Никога, ама НИКОГА няма да
забравя последната нощ на Едит Пиаф и изражението й
докато живота на "врабчето" минаваше пред очите й!

Лична оценка: 8/10

Май няма много какво да добавя. Въпреки че беше хронологически доста накъсан и прескачаше напред-назад във времето, филмът е много силен. А Марион Котияр наистина си заслужава Оскара.
Върнете се в началото
simoncheto
Зелен
Зелен

МнениеПуснато на: Съб Юли 10, 2010 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

вчера гледах един биографичен филм - Фрида и ми хареса
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ~ Ф Е Н ~ Форуми -> Видео ~> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети